Príslušenstvo

Polykarbonátové profily LPUVH a LPUVU

Charakteristika a použitie :
Profily LPUVH a LPUVU sú vyrobené z kvalitného polykarbonátu LexanTM. Polykarbonátové (PC) profily LPUVH a LPUVU sú určené na spájanie a ukončovanie plných a komorových polykarbonátových platní LexanTM. Oba profily sa môžu používať tak v interiéri ako aj v exteriéri pretože sú chránené vrstvou odolnou proti UV lúčom.

UV ochrana :
Profily LPUVH a LPUVU sú ošetrené špeciálnou vrstvou, ktorá chráni profily pred ultrafialovým žiarením a tak zabraňuje znehodnoteniu polykarbonátu, ktoré spôsobujú slnečné lúče. Táto vrstva sa nanáša z jednej strany priamo pri výrobe profilov systémom koextrúzie. Profily si tak zachovávajú svoju farebnú stálosť a pevnosť.

Vlastnosti :

• Odolnosť proti UV lúčom
• Stálosť od – 40 °C do + 120 °C
• Jednoduchá manipulácia
• Nízka hmotnosť ( od 33 g/m do 295 g/m )
• Odolnosť pred poveternostným vplyvom
• Dobrá priepustnosť svetla

Odolnosť proti chemikáliam :

Profily LPUVH a LPUVU sú tak ako PC platne LexanTM odolné proti väčšine minerálnych olejov, tukov, alifatických nesýtených uhľovodíkov a kyselín. Pred použitím sa odporúča vyskúšať kontakt s prostredím a chemikáliami, ktoré sa dostanú alebo sa môžu dostať do kontaktu s profilmi.

Hliníkové profily

Najvhodnejšie a najčastejšie používané upevňovacie a ukončovacie prvky. Zachovávajú dlhodobú funkčnosť, pevnosť a vzhľad zasklenia.

HLINÍKOVÁ LIŠTA 60 X 8 MM, NA PRICHYTÁVANIE PLATNÍ LEXAN
Hliníkové lišty slúžia na prichytenie platní Lexan ku nosnej konštrukcii. Lišta má po okrajoch drážky, do ktorých sa zasúva profilované gumové tesnenie. Najčastejšie sa používajú bez povrchovej úpravy- prírodný hliník. V prípade požiadavky je možné lišty farebne povrchovo upraviť.

HLINÍKOVÝ PROFIL F NA UKONČENIE PLATNÍ LEXAN

Hliníkový profil F slúží na okrajové ukončenie patní Lexan™. Profil má okapový nos, ktorý slúži na odkapávanie vody na spodnom okraji zastrešenia, alebo na prichytenie platne k nosnej konštrukcií. Nejčastejšie sa používajú bez povrchovej úpravy - prírodný hliník. V prípade požiadavku je možné profily farebne povrchovo upraviť.

Gumové tesnenie

Najlepším typom je tvarové kompaktné EPDM tesnenie. Okrem tesnosti a pevnosti spoja zabezpečuje aj vyrovnávanie rôznej tepelnej rozťažnosti použitých materiálov v konštrukcii.

GUMENÉ TESNENIE DO PRÍTLAČNEJ LIŠTY TCP03
Čierne EPDM tesnenie do hliníkovej prítlačnej lišty slúži na prichytenie platní Lexan™ ku konštrukcii. Okrem utesnenia umožňuje tepelnú rozťažnosť platní.

Upozornenie: Na 1 bm prítlačnej lišty je potrebné objednať 2 bm tesnenia